Remis na inaugurację

[1 kolejka Red Box – RBsport.pl „V liga” (grupa 2) | Sezon 2022/2023]
Sokół Pniewy – GKS Dopiewo 1:1 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Graczyk (55′) [Sokół Pniewy] – Tomasz Dutkiewicz (27′) [GKS Dopiewo]

Sokół Pniewy:

Zgoła Piotr – Borowski Paweł, Janeczek Patryk, Sołtysiak Szymon, Eksterowicz Mateusz (82′ Komsta Bartosz) – Jakubiak Dawid (90′ Stypiński Dawid), Momot Yurii (43′ Krysiak Jarosław), Ćwiertniak Patryk (82′ Brzuska Dawid), Starzak Jędrzej (65′ Szarata Dawid) – Chorzępa Marcin, Graczyk Bartłomiej

Na ławce: Piątkowski Mikołaj, Dehmel Krystian

Po za kadrą meczową: Mleczak Adam, Wojciechowski Szymon, Wrzosek Mateusz (wszyscy kontuzja), Dziwisz Adrian, Jandy Maciej, Stypiński Maksymilian

Najciekawsze sytuacje pierwszej połowy to seria „niefortunnych zdarzeń” w zespole Sokoła, która skończyła się bramką dla GKS-u oraz niewykorzystana sytuacja na doprowadzenie do remisu przez Bartłomieja Graczyka.

W 25 minucie korzystną akcję dla gości musiał przerwać faulem Yurii Momot. Przyjezdni mieli rzut wolny. Piłkę po strzale rywali odbił na poprzeczkę Piotr Zgoła, po czym spadła ona za bramkę. Piłkarze dopiewskiej drużyny mieli rzut rożny, co skrzętnie wykorzystali. Przy krótszym słupsku z dość bliskiej odległości strzał głową oddał Tomasz Dutkiewicz wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy, prezentu od rywali nie wykorzystał Bartłomiej Graczyk trafiając w poprzeczkę.

Czujność bramkarza Dopiewa sprawdzał jeszcze Dawid Jakubiak strzałem z bocznego sektora boiska.

Druga połowa zaczęła się od „rehabilitacji” Graczyka. Po otrzymaniu podania przed polem karnym zdecydował się na indywidualną akcję, po której zdobył bramkę strzałem w dłuższy róg.

Pozostałe minuty spotkania można zapamiętać jako fantastyczną postawę bramkarzy. Piotr Zgoła pokazał, że refleks to chyba jego największy atut (zwłaszcza obrona strzału przy krótszym słupku jedną ręką w pozycji uniemożliwiającej wybicie się z nóg). Szymon Hemmerling pokazał, że potrafi grać jako „lotny bramkarz” i potrafi zatrzymać piłkę przed linią bramkową w sytuacji 1 na 1 z Jarosławem Krysiakiem.

Oba zespoły mogły to spotkanie wygrać, a biorąc pod uwagę, że to inauguracja rozgrywek remis jest nadal dobrym rozwiązaniem dla obu ekip.

Przed Sokołem Pniewy 3 wyjazdowe mecze ligowe oraz mecz pucharowy 31 sierpnia 2022 r. (miejsce, godzina i rywal nie są obecnie znane). Kolejny mecz w sobotę 20 sierpnia 2022 r. o godz. 16:00 w Zaniemyślu z miejscowym Kłosem.