Kolejka 7 (10-11 października): Constract Lubawa (wyjazd)

Kolejka 8 (17-18 października): Piast Gliwice (dom)

Kolejka 9 (24-25 października): AZS UŚ Katowice (wyjazd)

Kolejka 10 (31 października): Dreman Futsal Komprachcice (dom)

Kolejka 11 (11 listopada): P.A. Nova Gliwice (wyjazd)

Kolejka 12 (14-15 listopada): Clearex Chorzów (dom)

Kolejka 13 (21-22 listopada): FC KJ Toruń (wyjazd)

Kolejka 15 (5-6 grudnia): Acana Orzeł Jelcz-Laskowice (wyjazd)

Kolejka 16 (12-13 grudnia): MOKS Białystok (wyjazd)

Kolejka 17 (19-20 grudnia): Rekord Bielsko-Biała (dom)

O CO GRAMY?

Przed sezonem ciężko wróżyć, niemniej wygląda na to, że celem minimum Red Dragons będzie utrzymanie w Futsal Ekstraklasie. Z 17 zespołów – aż 4 po sezonie pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową. Menadżer Rafał Gnybek czy trener Łukasz Frajtag celują w górną połówkę tabeli. Po 12, może 15 kolejkach będziemy mądrzejsi – wówczas nasza (i rywali) zdobycz punktowa pokaże, w jakim jesteśmy miejscu i czy w drugiej części sezonu będziemy bardziej spoglądać w górę tabeli czy raczej będziemy walczyli o pozostanie w Ekstraklasie.

DUŻO GRANIA

W poprzednich sezonach liczba zespołów w Futsal Ekstraklasie wynosiła 12 czy jak w ostatnim sezonie 14. Nagły przeskok na 17 ekip powoduje zdecydowanie więcej grania. Łatwo i fajnie się o tym mówi teraz, ale zespoły czeka naprawdę spora dawka meczów. Łącznie ma zostać rozegranych 272 spotkań. Dla porównania w poprzednim sezonie (przerwanym przez pandemię koronawirusa) docelowo miało się odbyć 182 meczów. Czeka nas zatem niemal 50% więcej grania niż było to zaplanowane w sezonie 2019/20.

DUŻO WYJAZDÓW

W pierwszej rundzie zaliczymy więcej meczów wyjazdowych. 7 razy zagramy w Pniewach, 9 razy udamy się w delegację. Z jednej strony to dobrze, bowiem druga runda już nie będzie aż tak ciężka dla naszych zawodników. Ale z drugiej – trzeba nastawić się na 3 najgorsze wyjazdy w sezonie właśnie w tej rundzie (do Lęborka, Lubawy i Białegostoku).

PÓŹNA PAUZA

28 lub 29 listopada nasz zespół będzie odpoczywał. Tutaj los nie był dla nas zbyt szczęśliwy. Zdecydowanie korzystniejsza byłaby sytuacja, gdyby ta pauza nastąpiła mniej więcej w połowie sezonu. Po przerwie (która nastąpi w 14. kolejce) czekać nas będą jeszcze tylko 3 mecze i nastąpi krótka przerwa między-sezonowa.

ŚRODY NA PLUS

Duża liczba spotkań powoduje pojawienie się środowych meczów. W tej rundzie będziemy mieli 3 kolejki w środku tygodnia. Dla nas ułożyły się one raczej korzystnie. 2 z tych meczów zagramy w Pniewach (przeciwko GI Malepszy Futsal Leszno i AZS-owi UW Wilanów). Raz pojedziemy do Gliwic na mecz z P.A. Nova (w święto, 11 listopada).

SZCZEGÓLNIE PODBUDOWANI BENIAMINKOWIE

LSSS Team Lębork i Gradar Futsal Team Brzeg – dla obu tych zespołów będzie to pierwszy sezon w Futsal Ekstraklasie (oczywiście poza jeszcze AZS-em UW Wilanów i Dremanem Futsal Komprachcice). Zarówno ekipa z Lęborka jak i Brzegu pierwsze, historyczne mecze w swojej hali w Ekstraklasie zagra przeciwko Red Dragons (odpowiednio w kolejkach 1. i 3.). Dla obu tych zespołów będzie to szczególny moment – będą się chcieli pokazać z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Pamiętamy, jak zagraliśmy swój pierwszy mecz w Ekstraklasie w Pniewach – 7 lat temu  nieco stremowani wyszliśmy na mecz z Clearexem. Przegraliśmy to spotkanie z doświadczonym rywalem 0-1, ale pozostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.

DOBRZE ROZPOCZĄĆ

LSSS Team Lębork, Red Devils Chojnice, Gradar Futsal Team Brzeg, GI Malepszy Futsal Leszno, Gatta Zduńska Wola i AZS UW Wilanów – to rozkład naszych 6 pierwszych spotkań. Najmocniejsza na papierze wydaje się Gatta, z którą w ostatnich latach gramy wyrównane boje. Zmierzamy do tego, że stać nas na dobry start sezonu, bowiem rywale są w naszym zasięgu. 3 beniaminków, 2 zespoły, z którymi sąsiadowaliśmy w tabeli w poprzednim sezonie i wspomniana nieobliczalna Gatta.

POTEM POZIOM WZROŚNIE

Po wspomnianych 6 meczach czekają już nas mecze z pretendentami do tytułu: Constract Lubawa i Piast Gliwice celują w jak najwyższe lokaty i z pewnością będą faworytami do zdobycia medalu. Po tych dwóch spotkaniach czekają nas wizyty na Śląsku (AZS UŚ Katowice i P.A. Nova Gliwice). W między czasie zagramy u siebie z Dremanem Futsal Komprachcice. A po tych meczach znowu będzie ciekawie, bowiem zagramy przeciwko Clearexowi i FC Toruń (kolejnymi zespołami, które celują wysoko). W tych 7 meczach musimy pokazać charakter!

TRUDNY GRUDZIEŃ I KRÓTKA PRZERWA

Po pauzie czekają nas 2 wyjazdy – do Jelcza-Laskowic i Białegostoku, a tuż przed świętami zagramy u siebie z Rekordem. Zmierzymy się zatem ze stałymi ligowcami na ich terenie i mistrzem Polski. Po tych spotkaniach nie będzie nas czekała zbyt długa przerwa pomiędzy rundami. Nie ma jeszcze określonego terminu drugiej rundy, niemniej należy liczyć się z około 2-3 tygodniami przerwy i wznowieniem rozgrywek.