Ćwierćfinał jest nasz!

W spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski pokonujemy AZS UW Wilanów w Warszawie 2-1 (1-0) i meldujemy się w ćwierćfinale rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Maksym Pautiak i Adrian Skrzypek.

Po emocjonującej końcówce spotkania w Wilanowie, wywalczyliśmy awans do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski. Od początku meczu nasi zawodnicy kontrolowali przebieg boiskowych poczynań, dobra taktyka przygotowana przez trenera pozwoliła zniwelować ofensywne poczynania gospodarzy. Pierwszego gola po uderzeniu z dystansu zdobył Maksym Pautiak i dalej spokojnie budowaliśmy swoje akcje. Akademicy w pierwszej odsłonie nie potrafili groźnie zaatakować i nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Łukasza Błaszczyka.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i długo kontrolowaliśmy to spotkanie, niestety z minuty na minutę w znaki dało się zmęczenie niedzielnym spotkaniem i podróżą do Gliwic. Kilka niepotrzebnych fauli pod naszą bramką poskutkowało tym, że Lisniczenko ładnym uderzeniem w okienko bramki doprowadził do wyrównania. Na kilka minut przed końcem oba zespoły miały już po pięć przewinień, na niespełna dwie minuty przed końcem po faulu na Adrianie Skrzypku, arbiter podyktował przedłużony rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Kostecki ale uderzył prosto w bramkarza, na szczęście do odbitej piłki dobiegł Adrian Skrzypek i trafił na 1:2. Gra pięciu na czterech AZS-u nie przyniosła już zmiany rezultatu i w najbliższą środę do Pniewy zawita Piast Gliwice.

AZS UW WILANÓW – RED DRAGONS PNIEWY 1-2 (0-1)

BRAMKI: LISNICZENKO 29 – PAUTIAK 9, SKRZYPEK 39