Najbardziej emocjonujące mecze w historii

Powspominajmy trochę. Korzystając z przerwy między-sezonowej wybraliśmy 5 najbardziej emocjonujących naszym zdaniem meczów Red Dragons w historii. Często rozgrywane były z wyżej notowanym rywalem, często mecz toczył się w iście szalonym tempie, przy szczelnie wypełnionej hali i przeżywających mecz kibicach.

RED DRAGONS PNIEWY – WISŁA KRAKBET KRAKÓW 4-2 (18 PAŹDZIERNIKA 2014)

BRAMKI: HOŁY 2, WACHOŃSKI 7, 27, FRAJTAG 29 – PATER 15, DOUGLAS 25

Nasz pierwszy sezon w Ekstraklasie, 5. kolejka. Gościliśmy wówczas absolutny „dream team”, jak na tamte czasy. Nazwiska w składzie rywala budziły respekt: Kowal, Bondar, Vakhula, Douglas, Budniak – ta piątka wówczas wydawało się, że sama rozbije pniewską młodzież. Średnia wieku w naszym zespole oscylowała w granicach 20 lat, ale na boisku nie było tego zupełnie widać. Ogromna determinacja, dobra taktyka i fanatyczny doping na trybunach – te czynniki zadecydowały o naszym zwycięstwie. Dwie bramki Adama Wachońskiego, fantastyczny mecz w wykonaniu Dominka Soleckiego, pewna postawa w bramce Macieja Foltyna i …. poświęcenie grającego trenera Łukasza Frajtaga. Jeżeli sukces rodzi się w bólach, to nasz szkoleniowiec na pewno to potwierdzi. Po trafieniu na 4-1, zderzył się z bramką i trafił na trzy dni do szpitala. Do dziś ta sytuacja mrozi krew w żyłach, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Wisła Kraków na koniec sezonu została Mistrzem Polski.

RED DRAGONS PNIEWY – WISŁA KRAKBET KRAKÓW 4-4, KARNE 0-2 (14 LUTEGO 2015)

BRAMKI: SOLECKI 1, WACHOŃSKI 19, 39, SKRZYPEK 37 – MORAWSKI 5, WOJCIECHOWSKI 24, BONDAR 35, KOWAL 40

Mecz rozgrywany w Walentynki, ale miłości na boisku już nie było. 1/8 finału Pucharu Polski w sezonie, w którym debiutowaliśmy w Ekstraklasie. Oczywiście chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony, tym bardziej, że graliśmy u siebie, a rywalem miała być naszpikowana gwiazdami Wisła Kraków. Rywale nie zlekceważyli rozgrywek Pucharu Polski i przyjechali do Pniew w mocnym składzie. Solecki szybko dał nam prowadzenie, Morawski wyrównał, a do przerwy udało się nam jeszcze wyjść na prowadzenie. Po zmianie stron Wisła rzuciła się do ataków i udało im się wyjść na prowadzenie 3-2, a w między czasie Patryk Hoły został jeszcze ukarany czerwoną kartką. Nic nie wskazywało na to, że uda nam się jeszcze odwrócić losy meczu. A jednak! Grając z lotnym bramkarzem świetnie rozegraliśmy akcję, którą wykończył Adrian Skrzypek, a na minutę przed końcem Adam Wachoński dał prowadzenie po kontrze. Wisła w końcówce atakowała dość niemrawo, a z pozoru niegroźny strzał z dystansu Kowala zakończył się bramką dla rywali po niefortunnej interwencji Michała Roja. Rzuty karne już lepiej egzekwowali goście i to oni awansowali do kolejnej rundy.

RED DRAGONS PNIEWY – GATTA ACTIVE ZDUŃSKA WOLA 4-6 (23 MARCA 2019)

BRAMKI: VAKHULA 3, KOSTECKI 15, 20, 25 – KRAWCZYK 13, MARCINIAK 14, 29, 40, SZYMCZAK 27, 40

Sezon 2018/19, zostały dwie kolejki do końca rundy zasadniczej, po której miał nastąpić podział na grupę mistrzowską i spadkową. Zarówno my jak i Gatta znajdowaliśmy się mniej więcej w połowie stawki. Rachunek był prosty – wygrywamy z Gattą i Pogonią i liczymy na to, że Rekord pokona w ostatniej kolejce Gattę i gramy w grupie mistrzowskiej. W poprzednim sezonie już tę samą Gattę pokonaliśmy i liczyliśmy na to, że tak samo będzie i tym razem. Graliśmy dobrze, przeważaliśmy i do przerwy prowadzimy 3-2, a później 4-3. Przy tym stanie rywale wycofują bramkarza a Kuba Budych po jednym z niecelnych strzałów rywali chwyta piłkę, strzela i… piłka odbija się od poprzeczki ekipy Gatty. Ta sytuacja tak nas załamała, że ostatecznie tracimy 3 kolejne bramki i przegrywamy 4-6 grając później w grupie spadkowej.

RED DRAGONS PNIEWY – REKORD BIELSKO-BIAŁA 6-5 (4 KWIETNIA 2015)

BRAMKI: WACHOŃSKI 4, BŁASZYK 12, FRAJTAG 15, PIASEK 19, SKRZYPEK 26, 38 – KAMEKO 5, FRAJTAG 27 (SAM), MACHURA 33, 39, PIASEK 37 (SAM)

18. kolejka Futsal Ekstraklasy w sezonie, w którym debiutowaliśmy w Ekstraklasie. Do Pniew przyjeżdża faworyt do końcówego zwycięstwa w Ekstraklasie, konkurent dla Wisły Kraków, czyli Rekord Bielsko-Biała. Pniewska młodzież pod dowództwem Łukasza Frajtaga i z szóstym zawodnikiem na boisku, czyli kibicami sprawiły, że bielszczanie wyjechali z Pniew na tarczy. Dodatkowo nie mogliśmy wówczas skorzystać z usług Dominika Soleckiego. Do przerwy 4-1 dla naszej drużyny. Wiedzieliśmy, że po zmianie stron Rekord ruszy odważniej do ataku. Ale my się nie daliśmy! Adrian Skrzypek strzela na 5-1. Rekord w końcu się ożywił i zaczął odrabiać straty. 5-2, 5-3, 5-4 i na szczęście Skrzypek zdobywa bramkę na 6-4. Ostatecznie bielszczanie zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale na więcej nie starczyło im czasu.

RED DRAGONS PNIEWY – ACANA ORZEŁ FUTSAL JELCZ-LASKOWICE 0-1 (30 LISTOPADA 2018)

BRAMKA: PASTARS 37

Nasz pierwszy mecz przeciwko Acana Orłowi. Rywale byli świeżo upieczonym beniaminkiem Ekstraklasy i radzili sobie w niej bardzo dobrze. Skład ekipy z Jelcza-Laskowic oparty był na obcokrajowcach, a w bramce występował nasz były zawodnik Maciej Foltyn. Do Pniew wybrała się też grupa kibiców rywali a doping unosił się z jednej jak i drugiej strony. Sam mecz nie obfitował w zbyt wiele sytuacji bramkowych. Pierwsza połowa była pod nasze dyktando, w drugiej lepiej wyglądali już rywale. Długo utrzymujący się bezbramkowy remis powodował, że emocje były do ostatnich sekund, a kibice utrzymywali formę przez całe spotkanie. Jedyną bramkę w meczu zdobył Janis Pastars po strzale z dystansu w 37. minucie i to oni wywieźli pełną pulę z Pniew.