Ostatni pojedynek

Pożegnanie Łukasza Frajtaga i pewne zwycięstwo nad MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Red Dragons Pniewy – MOKS Słoneczny Stok Białystok 7-3 (2-0)

Okazałą wygraną 7:3 nad drużyną MOKS Słoneczny Stok Białystok zapewniliśmy sobie zwycięstwo w Grupie B Futsalekstraklasy i zakończymy rozgrywki na 7 miejscu. Głównym wydarzeniem tego dnia było jednak pożegnanie Łukasza Frajtaga, który zakończył swoją przygodę z futsalem jako zawodnik i obecnie skupi się na pracy trenerskiej. Przed rozpoczęciem meczu Burmistrz Miasta Jarosław Przewoźny w asyście Rafała Gnybka wręczyli zawodnikowi okolicznościowe pamiątki. W 10 minucie spotkania (z takim numerem grał przez wszystkie lata) Łukasz uroczyście pożegnał się z kibicami i dokonał zmiany z najmłodszym futsalistą Dawidem Kubiakiem.

Od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra byliśmy wczoraj zespołem dominującym na parkiecie. Bardzo szybko wynik spotkania otworzył Mateusz Kostecki po asyście Romana Vakhuli, ten sam duet w krótkim odstępie czasu zapewnił naszej drużynie prowadzenie 2:0. Goście mieli co prawda kilka swoich okazji, ale doskonale spisywał się w bramce Jakub Budych. Po zmianie stron przyjezdni szybko złapali kontak po trafieniu Mateusza Lisowskiego. Póżniej wszystko wróciło do normy, najpierw kapitalnie po rzucie rożnym uderzył Patryk Hoły, następnie akcję sfinalizował Adrian Skrzypek, a niezawodny duet Kostecki-Vakhula podwyższył na 5-1. Przyjezdni wycofali bramkarza, co przyniosło początkowo dobry skutek, Marcin Firańczyk trafił na 5-2. Potem jednak Roman Vakhula i Adam Wachoński bezlitośnie wykorzystali błędy przeciwnika i trafiali do pustej bramki. W ostatniej minuucie Mateusz Lisowski ustalił rezultat pojedynku na 7-3.

Kolejne spotkanie rozegramy za tydzień w Szczecinie z Pogonią 04.