Pewna wygrana z Górnikiem

Piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich meczach – w niedzielne popołudnie pokonujemy Górnika Polkowice 7-1 (4-0) w meczu 11. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Storozuk i Kostecki (po dwie), Błaszyk, Skrzypek i Pautiak.

Pewne wysokie zwycięstwo naszego zespołu oglądali w niedzielne popołudnie pniewscy kibice. Trzeba powiedzieć otwarcie, że przeciwnik nie zawiesił wysoko poprzeczki i od pierwszych minut trwała nawałnica na bramkę polkowiczan. Wynik meczu otworzył Nikita Storozhuk mocnym uderzeniem z dystansu. Na 2:0 podwyższył Mateusz Kostecki, finalizując składną akcję całego zespołu. Po indywidualnej akcji Piotra Błaszyka na tablicy pojawił się rezultat 3:0, a dzieła zniszczenia w pierwszej połowie dopełnił Adrian Skrzypek.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Bardzo szybko na 5:0 podwyższył Mateusz Kostecki, dla którego było to 99 trafienie w Futsal Ekstraklasie. Mateusz miał ochotę dziś na celebrację setnego gola, ale zawiodła niestety skuteczność i brak szczęścia. Za to bramki zdobywali inni. Ponownie Nikita Storozhuk a na 7:0 podwyższył Maksym Pautiak. W 30. minucie katastrofalny błąd w obronie wykorzystali goście i zdobyli trafienie honorowe.

Tym samym dopisujemy kolejne trzy punkty, a za tydzień wyjeżdżamy na trudny teren do Gdańska.

RED DRAGONS PNIEWY – GÓRNIK POLKOWICE 7-1 (4-0)

BRAMKI: STOROZUK 7, 29, KOSTECKI 13, 21, BŁASZYK 17, SKRZYPEK 20, PAUTIAK 29 – MICHALCZAK 30