Pewne zwycięstwo Sokoła

24 kolejka Red Box – RBsport.pl „Klasa okręgowa” – grupa 2 | Sokół Pniewy – Promień Opalenica 6:1 (2:0)
Bramki: Marcin Chorzępa (34′, 43′, 58′), Szymon Sołtysiak (68′), Adrian Dziwisz (77′), Piotr Jabłecki (79′) [Sokół Pniewy] – Dawid Białek (54′) [Promień Opalenica]
Sokół Pniewy:
Maksimowicz Jakub – Wojciechowski Szymon (60′ Szarata Dawid), Sołtysiak Szymon, Komsta Bartosz, Eksterowicz Mateusz (67′ Sołtysiak Maciej) – Dziwisz Adrian, Brzuska Dawid (67′ Kaszkowiak Filip), Ćwiertniak Patryk (75′ Jabłecki Piotr), Jakubiak Dawid – Chorzępa Marcin, Graczyk Bartłomiej (63′ Jandy Maciej)
Na ławce: Piątkowski Mikołaj
Po za kadrą meczową: Brychczyński Michał, Hriha Eduard (obaj kontuzja), Dehmel Krystian, Jemiałkowski Michał, Kostrzyński Bartosz, Starzak Jędrzej
Dosyć długo gospodarze nie mogli strzelić bramki gościom, którzy ustawili się dość nisko i nastawili się na sporadyczne kontry.
Piłkarze Sokoła, albo strzelali z dystansu, albo decydowali się na „wrzutki” w pole karne. Najbliżej bramki był wówczas Adrian Dziwisz, po strzale którego bramkarz Promienia zdołał wyratować się przed „wrzuceniem” mu piłki za „kołnierz”.
Pierwsze trafienie miało miejsce w 34 minucie, kiedy to Bartłomiej Graczyk otrzymał górne podanie. Mimo rywala obok siebie zdołał opanować piłkę kilka metrów od linii końcowej boiska. Następnie cofnął się z nią w okolice 11 metra i podał do stojącego na wprost bramki Marcina Chorzępy, który umieścił ją w pustej przestrzeni siatki.
Przyjezdni w 41 minucie przeprowadzili kontrę wykorzystując zbyt wysokie ustawienie piłkarzy Sokoła. Sędzia uznał, że Bartosz Komsta odepchnął nieprzepisowo rywala i podyktował rzut karny.
Do piłki podszedł Adrian Jankowiak, lecz jego intencje wyczuł Jakub Maksimowicz i odpił piłkę w kierunku linii bocznej boiska.
Około minuty później niebiesko-czerwoni (w tym meczu na czerwono) podwyższyli prowadzenie po kolejnej bramce Chorzępy.
Druga połowa toczyła się już pod dyktando gospodarzy, którzy w pierwszym kwadransie gry na chwilę poczuli się zbyt pewnie, co pozwoliło chwilowo Promieniowi zmniejszyć straty.
Za tydzień o 13:00 w Komornikach mecz z LKS Wielkopolska, czyli aktualnym liderem tabeli.