Pierwsze Mistrzostwa Polski sztangistów z Pniew

W dniach 7-9.06.2019r w Siedlcach niedaleko Warszawy  odbyły się Mistrzostwa Polski LZS do lat 15. W tych zawodach udział brała drużyna LKS „Budowlani- Całus” Nowy Tomyśl, w której trenuje 4 zawodników z podsekcji w Pniewach.
Był to debiut podopiecznych trenera Mateusza Miczyńskiego na Mistrzostwach Polski LZS.
W kategorii do 49kg pierwszy wystartował Igor Francuzik, który wyrywając 35 kg i podrzucając 40 kg zajął 5 miejsce. Następna wystartowała Adela Szmyt, która w kategorii do 64 kg kobiet sprawiła  miłą niespodziankę w swoim debiucie na mistrzostwach i zdobyła 3 miejsce, wyrywając 35 kg i podrzucając 42 kg. W kategorii 55kg startował Sergiusz Wójcik, który zaliczając wszystkie 6 podejść i bijąc swoje rekordy życiowe zajął 8 miejsce. Wyrwał on 42 kg i podrzucił 54 kg. Ostatnim zawodnikiem który wystartował w zawodach był  Jakub Zimny, który dzielnie walcząc zajął 10 miejsce. Jego wynik to 29 kg w rwaniu i 45 kg w podrzucie.
Cała drużyna Budowlanych zajęła drużynowo 1 miejsce.

Pniewska sekcja podnoszenia ciężarów LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl zachęca i zaprasza dzieci w wieku od 9 do 12 lat na zajęcia z Wielobojów Atletycznych i młodzież  w wieku od 13 do 15 lat na zajęcia z dwuboju olimpijskiego.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godz 18:00 w OSiR Pniewy (salka gimnastyczna).