Pniemy się w ligowej tabeli

Odnosimy pierwsze ligowe zwycięstwo w Pniewach w obecnym sezonie. W meczu 7. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy pokonujemy u siebie AZS UW Wilanów 3-1 (1-0) i pniemy się w ligowej tabeli. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Maksym Pautiak(dwie) i Piotr Błaszyk.

W sobotni wieczór niesieni dopingiem kibiców odnieśliśmy drugie zwycięstwo z rzędu, a pierwsze w historii naszych rywalizacji w Ekstraklasie nad AZS UW Wilanów. Goście ze stolicy nieźle rozpoczęli ten sezon, w ich grze widać wyraźny postęp względem poprzedniego. Nasza drużyna w tym spotkania bardzo dobrze realizowała plan nakreślony przez trenera, konstruowane były dłuższe akcje, przemyślane, bez prostych strat. Pierwszego gola już w pierwszej minucie zdobył Maksym Pautiak, mocno dobijając piłkę po wcześniejszym zamieszaniu. W pierwszej części więcej goli kibice nie zobaczyli, a niestety spowodowane było to naszą nieskutecznością.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal posiadaliśmy inicjatywę i kwestią czasu wydawały się kolejne bramki. Dopiero jednak w 29. minucie ponownie Maksym Pautiak w podobny zresztą sposób podwyższył na 2:0. W krótkim odstępie, Piotr Błaszyk mocnym uderzeniem z rzutu rożnego trafił na 3:0. Wówczas przyjezdni śmielej zaatakowali i w tym okresie mieli kilka znakomitych okazji, ale doskonale spisywał się miedzy słupkami Rafał Roj. Wreszcie w 35. minucie w dość szczęśliwych okolicznościach, po rykoszecie z rzutu rożnego, bramkę honorową zdobył Radosław Marcinkowski. Wynik już nie uległ zmianie, akademicy nie potrafili groźniej zaatakować w grze z lotnym bramkarzem i tym samym komplet punktów pozostał w Pniewach.

Mamy nadzieję, że na dłużej wracamy na zwycięską ścieżkę, już za tydzień czeka nas trudna jak zawsze przeprawa w Lęborku.

RED DRAGONS PNIEWY – AZS UW WILANÓW 3-1 (1-0)

BRAMKI: PAUTIAK 1, 29, BŁASZYK 32 – MARCINKOWSKI 35