Mamy lidera

Red Dragons – FC Toruń 1:0 (1:0)

Po bardzo trudnym, pełnym walki i emocji spotkaniu pniewska młodzież z Red Dragons pokonała dziś, głównego faworyta do awansu, FC Toruń. Pierwsza odsłona miała bardzo wyrównany przebieg, a licznie zgromadzona publiczność oglądała dobre futsalowe spotkanie. Kiedy wydawało się, że do przerwy bramka nie padnie, na 16 sekund przed kończącą spotkanie syreną niezawodny Adrian Skrzypek zaskoczył bramkarza gości i Smoki objęły prowadzenie 1:0. Po zmianie stron torunianie za wszelką cenę chcieli zdobyć gola i rzucili się do zmasowanych ataków. Nieprawdopodobnie jednak w bramce Red Dragons spisywał się Maciej Foltyn, wychodząc obronną ręką z wielu sytuacji broniąc m. in. przedłużony rzut karny. Kontuzjowany trener Łukasz Frajtag, nie mógł dziś niestety wybiec na boisko, ale doskonale prowadził drużynę z ławki. Dobra gra w obronie i odrobina szczęścia wystarczyły do odniesienia sukcesu, bowiem rezultat 1:0 pozostał do końca. Na pewno gospodarzom pomogła dziś publika, która szczególnie w końcowych trudnych minutach nie szczędziła gardeł. Na pochwałę oprócz wymienionych zawodników zasługuje cały zespół, a szczególnie najmłodsi 16 letni Patryk ZdankiewiczDawid Kliszewski. Na pewno ten pojedynek na długo pozostanie w pamięci młodych graczy, którzy walczyli z bardzo doświadczonym rywalem. Red Dragons tym samym został sensacyjnym liderem rozgrywek, jednak jak zapewnia kierownictwo klubu nikt z tego powodu nie popada w megalomanię. Nadal najważniejsza jest nauka i rozwój klubu, który mimo sukcesów cały czas boryka się kłopotami finansowymi.

>>Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii<<

Łukasz Frajtag, trener RD: Przede wszystkim dziękujemy kibicom, że wypełnili pniewską hale ponownie, bardzo nam to pomogło, byli naszym piątym zawodnikiem i to głównie dzięki nim dzisiaj odnieśliśmy zwycięstwo, nieśli nas do walki, był to tak naprawdę mecz walki, nie odpuszczaliśmy ani centymetra boiska, takie też były założenia, żeby przyjąć drużynę z Torunia na własnej połowie, dać im wybiegać i punktować, co prawda bramka zdobyta z rzutu rożnego, ale tych sytuacji też nie brakowało zwłaszcza w drugiej połowie, kilka fajnych kontrataków. Tylko się cieszyć. Dziękuje mojej drużynie, że oddała całe serce dziś.

Adrian Skrzypek: Na pewno bardzo ciężki mecz, ale tego spodziewaliśmy się już przed nim, na boisku zostawiliśmy dużo zdrowia, najważniejsze, że wynosimy ze swojej hali trzy punkty i wracamy na pozycje lidera, myślę, że zasłużenie.