Mamy punkty u siebie

Red Dragons Pniewy – MKF Solne Miasto Wieliczka 4:1 (2:1)

Pierwsze zwycięstwo w Pniewach

Długo musieli czekać pniewscy kibice na pierwsze nasze zwycięstwo w Pniewach, po serii niepowodzeń pokonaliśmy wreszcie Solne Miasto. Nie było to spotkanie łatwe, już w pierwszych sekundach goście zdobyli gola na 1-0, wykorzystując błąd naszej defensywy. Ta sytuacja wywołała w nas sportową złość, a Adrian Skrzypek w swoim stylu minął dwóch rywali i doprowadził do remisu. Przyjezdni nie składali broni i mocno zaatakowali stwarzając kilka doskonałych okazji, jednak Rafał Roj znakomicie spisywał się w bramce. W odpowiedzi przeprowadziliśmy szybki kontratak, a jeden z zawodników gości interweniował ręką w polu karnym. Ważnego gola na 2-1 zdobył ponownie Adrian Skrzypek, co pozwoliło nam mocno uspokoić grę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, choć zawodnicy z Wieliczki mieli szansę z przedłużonego rzutu karnego. Po zmianie stron kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku, goście próbowali konstruować akcje ale niewiele z nich wynikało. Wreszcie kapitalnie wykonane zagranie z autu, przytomne zachowanie Szymona Piaska i finalizacja Mateusza Kosteckiego dały nam dwubramkowe prowadzenie. Goście postawili wszystko na jedną kartę i szybko wycofali bramkarza, ale także w tym elemencie nie potrafili zagrozić naszej bramce. Za to nieporadność w szeregach rywala wykorzystał Szymon Piasek i w trudnej sytuacji trafił do pustej bramki ustalając wynik meczu na 4-1. Kolejne trzy punkty na naszym koncie pozwoliły nam opuścić strefę zagrożoną spadkiem i awansować obecnie na ósmą pozycję. Chcieliśmy tradycyjnie podziękować naszym kibicom, którzy jak zawsze nie zawiedli, licznie wypełnili nasz obiekt i głośno zagrzewali nas do walki. Do zakończenia rundy pozostała jedna kolejka, w której to zagramy na wyjeździe z będącym na fali Clearexem Chorzów.