Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów

Na inaugurację ligi padł remis w dzisiejszym spotkaniu Red Dragons z Clearexem 1:1

Podziałem punktów zakończyło się nasze pierwsze spotkanie w tym sezonie. Po 40 minutach pojedynku z Clearexem Chorzów na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Początkowa faza meczu, to dwie groźne akcje gości, ale na posterunku stał dobrze dysponowany Maciej Foltyn. Z minuty na minutę jednak osiągaliśmy optyczną przewagę, a w dwóch akcjach po pudłach Oskara Stankowiaka i Piotra Błaszyka powinniśmy objąć prowadzenie. Stało się to jednak moment później, Łukasz Frajtag zagrał bardzo wysoką piłkę do Adriana Skrzypka, ten jednak uderzył kapitalnie z woleja i nie dał szans Pstrusińskiemu. Zimnej krwi zabrakło także w późniejszych sekundach gdzie spokojnie mogliśmy podwyższyć rezultat. Przez 12 minuty chorzowianie grali też z 5 przewinieniami na koncie, ale udało im się uniknąć zagrożenia. Tymczasem trochę niespodziewany kontratak śląskiej drużyny dał remis, po trafieniu Gładczaka. W krótkim odstępie czasu powinno być 1:2, ale pudło sezonu z pól metra zaliczył jeden z zawodników Clearexu. Druga odsłona nie była już tak szybka, głównie za sprawą naszych zawodników, którzy wyraźnie opadli z sił. Przed meczem obawialiśmy się takiego stanu rzeczy. Trudne fizyczne treningi dały o sobie znać, mają one jednak zaprocentować w dalszej części sezonu. Szczególnie na początku po zmianie stron, zarysowała się przewaga Clearexu, ale ponownie świetnie w bramce spisał się Maciej Foltyn. W odpowiedzi kapitalną akcją indywidulaną popisał się ponownie Adrian Skrzypek, ale tym razem piłka trafiła w słupek. Goście jeszcze w końcówce mieli swoje szanse jednak rezultat pozostał bez zmian. Po raz kolejny nie zawiodła rzesza naszych fanów, licznie odwiedzając pniewską halę. Teraz nastąpi dwutygodniowa przerwa spowodowana wyjazdem Reprezentacji Polski na Turniej Czterech Państw. Jednym z powołanych zawodników jest oczywiście Maciej Foltyn.