Red Dragons pokonuje Katowice 9:1

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice 9:1(1:0)

Pierwsza odsłona tego pojedynku wcale nie zapowiadała klęski gości. Ustawieni na swojej połowie katowiczanie rozbijali ataki Smoków i starali się groźnie kontratakować. Pod koniec pierwszej połowy Adrian Skrzypek po solowej akcji zdobył gola na 1:0. Na początku drugiej części gry świetna akcja pniewian została sfinalizowana przez Patryka Hołego, który sprytną podcinką pokonał Rafała Krzyśkę. Następnie Adrian Skrzypek trafił z rzutu karnego i zrobiło się 3:0. Wówczas trener Błażej Korczyński zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Manewr ten okazał się karkołomny w skutkach, bowiem podopieczni Łukasza Frajtaga punktowali rywali niemiłosiernie. Dwa gole, w tym jednego w nieprawdopodobny sposób lewą nogą, zdobył Maciej Foltyn. Hat-tricka skompletował Adrian Skrzypek, a 18-te urodziny kapitalnym golem uczcił Patryk Zdankiewicz. Pozostałe dwa trafienia były autorstwem Szymona PiaskaDominika Soleckiego, honorowego gola natomiast dla AZS-u zaliczył Rafał Krzyśka, grając jako lotny bramkarz. Najwyższe zwycięstwo ligowe Red Dragons w ekstraklasie stało się faktem, zespół w ten sposób podreperował swój bilans bramkowy. Wygrana ucieszyła licznie zgromadzoną publiczność, która jak zawsze nie zawiodła i żywiołowo dopingowała swoich pupili. Widać na trybunach ogromne zaangażowanie emocjonalne mieszkańców naszego miasta i to w najróżniejszym wieku od najmłodszych po seniorów. Już za tydzień Smoki wyjadą do Krakowa, na niezwykle trudne spotkanie z Białą-Gwiazdą, później nastąpi dłuższa przerwa w rozgrywkach spowodowana turniejem eliminacyjnym Reprezentacji Polski w Krośnie.