Wygrywamy Czerwone Derby

Red Dragons Pniewy – Red Devils Chojnice 2:0 (2:0)

Dziękujemy sklepowi digital24.pl za udostępnienie sprzętu na dzisiejszy mecz

Trzecie kolejne z rzędu zwycięstwo zanotowaliśmy w sobotni wieczór, pokonując tym razem Red Devils Chojnice 2:0. Pierwsze minuty tego spotkania zdecydowanie przebiegały pod nasze dyktando, a goście zepchnięci zostali do głębokiej defensywy. Niestety piłka długo nie chciała wpaść do bramki Czerwonych Diabłów. Dopiero w 13 minucie po indywidualnej akcji Oskara Stankowiaka, do odbitej futbolówki dopadł Szymon Piasek i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W dość krótkim odstępie czasu, licznie jak zawsze gromadzenie kibice zobaczyli drugiego gola. Koronkowa akcja całego zespołu, niemal jak na treningu, asystę Patryka Hołego wykorzystuje Adam Wachoński a na tablicy pojawia się wynik 2:0. Wydawało się, że kolejne gole są kwestią czasu jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie niestety nie potrafiliśmy postawić przysłowiowej kropki na ?i?, podwyższyć prowadzenia. Mimo to cały czas nasz zespół miał pod kontrolą to spotkanie. Goście często pod naszą bramką zachowywali się dość nieporadnie, albo na straży stał doskonale dysponowany Maciej Foltyn. W końcówce chojniczanie postawili wszystko na jedną kartę i zagrali z ?lotnym bramkarzem?. W tym elemencie jednak nie potrafili skonstruować żadnej groźnej akcji, a po jednej ze strat i uderzeniu Adriana Skrzypka piłka trafiła w słupek. Więcej goli zatem tego wieczora nie zobaczyliśmy, ale kolejne trzy punkty dopisujemy do swojego dorobku. Na pewno skuteczność od dawna nie jest naszą silną bronią, mimo wielu okazji zdobywamy dość mało bramek. Na szczęście konsekwentna gra w obronie, pozwala nam też nie tracić ich zbyt wiele.

Dziękujemy kibicom za przybycie i gorąc doping od pierwszej do ostatniej minuty. Za tydzień kończymy rundę spotkaniem w Pniewach z AZS UŚ Katowice, już teraz serdecznie zapraszamy.