Wygrywamy trudny pojedynek

Smoki po trudnym meczu wygrywają ku olbrzymiej radości kibiców w ogromnym napięciu dopingującym swym niezwykłym Smokom.

Red Dragons Pniewy – FC Toruń 2:1 (1:0)

Dobre widowisko oglądała licznie jak zawsze zgromadzona publiczność w hali pniewskiego OSIR-u. Sporo walki, dużo futsalowej taktyki i dramatyczna końcówka, tym razem rozstrzygnięta na naszą korzyść. W początkowych minutach spotkania to goście stworzyli sobie jako pierwsi dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale na posterunku pewnie stał Maciej Foltyn. W miarę upływu czasu to nasi zwodnicy zaczęli kreować grę, ale torunianie bardzo mądrze bronili się głęboko cofnięci pod bramkę. Nadeszła wreszcie szczęśliwa dla nas 17 minuta meczu, po rzucie rożnym wykonywanym przez Oskara Stankowiaka, sprytnie w polu karnym zachował się Piotr Błaszyk, ale piłki prawdopodobnie ostatni dotknął zawodnik gości Czyszek i to jemu ostatecznie zapisano trafienie jako samobójcze. Gol ten miał ogromny wpływ na dalszy przebieg meczu, mogliśmy bowiem skupić się na grze obronnej i szukać okazji do kontrataku. Na początku drugiej odsłony po świetnym odbiorze piłki przez Przemka Michalskiego i znakomitym dograniu do Piotra Błaszyka, ten ostatni w iście profesorskim stylu oszukał Nicolae Neagu i prowadziliśmy już 2:0. Goście mimo, że próbowali odwrócić losy meczu, nie mogli sforsować naszej dobrze i konsekwentnie grającej drużyny. Powinniśmy też prowadzić 3:0 i wówczas byłoby chyba po meczu, ale z prezentu od przeciwnika nie skorzystał Adam Wachoński, minimalnie pudłując obok bramki. W końcówce meczu zrobiło się za to dramatycznie, mieliśmy 5 przewinień na swoim koncie, a ekipa z grodu Kopernika grała z lotnym bramkarzem. Kiedy na 40 sekund przed zakończeniem, bramkę kontaktową zdobył Mikołajewicz serca kibiców zadrżały i wróciły pewnie niektórym wspomnienia z poprzedniego meczu z FC Toruń. Jeszcze w ostatnich sekundach piłka szczęśliwie trafiła w słupek, ale po ostatnim gwizdku szał radości zapanował w naszych szeregach. Wreszcie zwycięstwo i to przed własną wspaniałą publicznością. Dziękujemy naszym fanom za wsparcie i stworzenie po raz kolejny fantastyczne sportowej atmosfery. Kolejne emocje już za tydzień o tej samej porze podejmować będziemy odwiecznego rywala z Głogowa.