Znakomity wynik na inaugurację

Red Dragons Pniewy ? KGHM Euromaster Chrobry Głogów 4-2 (2-0)

Inauguracja Futsal Ekstraklasy w Pniewach dostarczyła sporo emocji licznie zgromadzonej widowni, w Hali OSIR-u. Pierwsze minuty spotkania, to próba badania siły rywala, nikt nie chciał popełnić błędu, oba zespoły długo próbowały utrzymać się przy piłce. Prowadzenie Smokom dał Adrian Skrzypek, który w stylu Ricardo Quaresmy uderzył zewnętrzną częścią stopy, zdobywając gola niebywałej urody. W dość krótkim odstępie czasu na 2:0 podwyższył Adam Wachoński, który wygrał pojedynek siłowy w walce o piłkę i pewnie uderzył obok bezradnie interweniującego bramkarza gości, Długosza. Po zmianie stron ?miedziowi? próbowali odmienić losy meczu, jednak ich ataki nie przynosiły żadnego rezultatu. Kluczowe dla losów pojedynku okazały się końcowe minuty, kiedy to goście zagrali z ?lotnym bramkarzem?. Bohaterem spotkania został niewątpliwie Adrian Skrzypek, który najpierw niefortunnie wpakował piłkę do swojej bramki, a następnie dwukrotnie trafił do prawidłowej, kompletując tym samym hat-tricka. W międzyczasie padł jeszcze jeden gol dla głogowian, autorstwa Łukasza Pieczyńskiego. Po końcowym gwizdku w szeregach gospodarzy zapanowała ogromna radość, po raz kolejny bowiem udało się pokonać bardziej doświadczonych rywali, w szeregach których mogliśmy oglądać dawnych idoli, znanych z występów w nieistniejącej Akademii Futsal Club. Oczywiście po pierwszym pojedynku nie ma co popadać w huraoptymizm, jednak zawsze dobrze jest zacząć od wygranej. Sezon będzie zapewne bardzo wymagający, a często o wyniku decydować będą detale. Jak wspomnieliśmy na początku nie zawiodła pniewska publiczność i najwierniejsi fani, głośno ale kulturalnie wspierający swój zespół. Kolejne spotkanie Red Dragons rozegra na wyjeździe (28.09 poniedziałek), z FC Toruń, a mecz ten będzie transmitowany przez Orange Sport.