REMIS na szczycie!!!

W meczu na szczycie prowadząca z kompletem zwycięstw Akademia Piłkarska Reissa Pniewy grała wyjazdowe spotkanie z drugim w tabeli SPN-em Szamotuły. Drużyna z Szamotuł ma w swoim dorobku same zwycięstwa i tylko jedną porażkę właśnie z ekipą z Pniew.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Roberta Kliszkowiaka nie pozwolili na zbyt wiele swoim przeciwnikom, a na dodatek potrafili kilkukrotnie groźnie zaatakować bramkę gości. W 14 minucie meczu po bardzo składnej akcji bramkę na 1:0 dla Akademii strzelił Piotr Staśkowiak. Mimo dwóch dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie. Druga część spotkania to coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy. Dwa bardzo groźne strzały z rzutów wolnych oraz trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem nie zmieniły rezultatu ponieważ znakomicie w bramce spisywał się Mateusz Markiewicz. Niestety na 4 minuty przed zakończeniem meczu SPN dopiął swego i doprowadził do remisu. Wynikiem 1:1 zakończył się mecz o tzw. „sześć” punktów.  Tym samym przed ostatnią kolejką prowadzenie w lidze z przewagą 3 punktów utrzymała niepokonana w tym sezonie Akademia Piłkarska Reissa Pniewy. Gratulujemy!!!

SPN Szamotuły – Akademia Piłkarska Reissa Pniewy 1 : 1 ( 0:1 )

Bramka dla Akademii:

14’ Piotr Staśkowiak