Remis z Lęborkiem

W zaległym spotkaniu 18. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy remisujemy u siebie z LSSS Team Lębork 3-3 (1-2). Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Piotr Błaszyk, Gracjan Miałkas i Mateusz Kostecki.

Kolejny mecz pełen emocji i zmian nastrojów zakończony ostatecznie a jakże remisem 3:3. Mieliśmy sporą przewagę w tym spotkaniu, ale pierwsi gola zdobyli goście. Po ładnej akcji trafił Brazylijczyk Lucas Bonifacio. Kiedy wydawało się, że remis będzie kwestią czasu, chwila nieuwagi w obronie kosztowała nas stratę drugiej bramki, bo Depta podwyższył na 0:2. Na szczęście jeszcze przed przerwą Piotr Błaszyk dosłownie wepchnął piłkę, zaliczając trafienie kontaktowe.

Po zmianie stron osiągnęliśmy zdecydowaną przewagę i trwało prawdziwe oblężenie. Wreszcie w 30. minucie Gracjan Miałkas pokonał Kacpra Zelmę i na tablicy widniał remis 2:2. Goście jednak nie dawali za wygraną i po jednym z kontrataków kolejny z Brazylijczyków, Andre Luiz znów wyprowadził Lębork na prowadzenie. Wówczas trener Łukasz Frajtag zastosował swoją tajna broń, grę z lotnym bramkarzem i po raz kolejny manewr ten się opłacił. Po kapitalnej wymianie gola na wagę punktu i remisu 3:3 zdobył Mateusz Kostecki.

Pozostał po tym meczu spory niedosyt mimo dużej przewagi nie udało się wygrać. Z drugiej strony po raz kolejny zespół pokazał charakter i wyszedł z opresji. Juto kolejny mecz ligowy o 16:00 zagramy z MOKS Słoneczny Stok Białystok.

RED DRAGONS PNIEWY – LSSS TEAM LĘBORK 3-3 (1-2)

BRAMKI: BŁASZYK 19, MIAŁKAS 30, KOSTECKI 37 – BONIFACIO 9, DEPTA 14, LUIZ 34