Smoki lepsze od Diabłów

Pierwszy mecz w 2021 roku został zakończony naszym zwycięstwem. W meczu 19. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy pokonaliśmy w Chojnicach Red Devils 3-2 (3-2). Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Mateusz Kostecki i Adrian Skrzypek (dwie).

Dobrze rozpoczyna się dla nas ten rok, od zwycięstwa w Chojnicach, czyli z zespołem sąsiadującym z nami w tabeli.

Od pierwszej minuty nasi zawodnicy wykazywali koncentrację i sporą ochotę do gry, po świątecznej przerwie. Szczęśliwa okazała się siódma minuta. Najpierw po dobrze rozegranym aucie i podaniu Baklanova z bliska do bramki trafił Mateusz Kostecki, a chwilę później Adrian Skrzypek po przechwycie w środku pola pognał na bramkę rywali i trafił ze szpica nie do obrony. Gospodarze starali się odrobić straty i zaczęli groźniej atakować, ale zostali skarceni w minucie dwunastej, kiedy to duet Baklanov-Skrzypek rozmontował obronę chojniczan. Pewne prowadzenie 3:0 nieco chyba uśpiło nasz zespół. Od tego momentu bowiem to gospodarze zaczęli dominować. W efekcie najpierw Łukasza Błaszczyka pokonał Patryk Laskowski, a na sekundy przed pierwszą odsłoną Mikita Storożuk zdobył bramkę kontaktową.

Zapowiadało to spore emocje w drugiej odsłonie i na pewno tych nie brakowało. Kilka znakomitych okazji miał Mateusz Kostecki a także Piotr Błaszyk. Nasz zespół starał się kreować grę ale gospodarze również kilka razy byli groźni pod bramką Łukasza Błaszczyka. Ostatecznie jednak komplet punktów przywozimy do Pniew i umacniamy się w górnej części tabeli.

Cały czas czekamy na decyzję o rozgraniu meczu Pucharu Polski w Toruniu, który powinien odbyć się za tydzień. Kolejne ligowe spotkanie czeka nas 6 lutego w Pniewach, gdzie podejmować będziemy Fit-Morning Gredar Brzeg.

RED DEVILS CHOJNICE – RED DRAGONS PNIEWY 2-3 (2-3)

BRAMKI: PATRYK LASKOWSKI 15, MYKYTA STOROZUK 20 – MATEUSZ KOSTECKI 7, ADRIAN SKRZYPEK 7, 12