Smoki remisują

Co za emocje !

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice 3-3 (1-1)

Znakomite widowisko oglądali w sobotni wieczór pniewscy kibice, którzy jak zawsze szczelnie wypełnili halę. Bardzo szybko prowadzenie w tym meczu objęli goście, wykorzystując gapiostwo w naszej obronie i po wznowieniu z autu Jędrzej Jasiński otworzył wynik spotkania. Później nastąpiła szaleńcza pogoń naszych zawodników, chcących doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się wreszcie Adamowi Wachońskiemu, który sfinalizował składną akcję całego zespołu w ataku pozycyjnym. Więcej goli do przerwy już niestety nie udało się zdobyć i remisem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron błyskawicznie wyszliśmy na prowadzenie, przechwyt piłki, zwód Adriana Skrzypka i uderzenie w samo okienko bramki bezradnego Lasika. Eksplozja radości na trybunach i owacja dla zdobywcy gola trwała dość długo. Niestety przyjezdni nie składali broni i doprowadzili ponownie do wyrównania. Znów po stałym fragmencie gry z rzutu wolnego „na raty” piłkę dobijał Gładczak i za drugim razem zdobył gola na 2:2. Mecz się rozkręcał z minuty na minutę, wreszcie kapitan Piotr Błaszyk po wznowieniu z rzutu rożnego odpalił petardę z woleja w drugie okienko bramki Lasika. Ten gol na długo pozostanie w pamięci kibiców, nie zapewnił jednak drużynie trzech punktów. Katowiczanie znów wyrównali na 3:3, po stałym fragmencie, szczęśliwie piłka uderzona przez Wojtynę od słupka wpadła do bramki. W ostatniej minucie emocje sięgnęły zenitu, mający na swoim koncie pięć przewinień rywale sfaulowali po raz szósty. Przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał niestety Łukasz Frajtag. Chwilę później wydawało się, że jest ewidentny faul na Dominiku Soleckim. Arbiter był jednak innego zdania i ukarał zawodnika drugą żółtą kartką w konsekwencji czerwoną. Na szczęście „akademicy” w 10 sekund nie mogli zrobić zbyt wiele i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.