Sokół przegrywa

[8 kolejka – Rbsport.pl „V liga” – gr. 2 | Sezon 2020/2021] Sokół Pniewy – Promień Krzywiń 2:3 (1:2)

Bramki: Marcin Gapik (45′), Bartosz Werbski (47′) [Sokół Pniewy] – Artur Jęsiek (16′ karny), Łukasz Biały (18′, 62′) [Promień Krzywiń]

Pierwsza połowa była najgorszą w naszym wykonaniu, jeżeli chodzi o mecze rozegrane w Pniewach w bieżącym sezonie.

Chwilę przed pierwszą bramką dla gości mieliśmy ostrzeżenie, że ten mecz możemy zacząć od odrabiania strat. Nigdy nie możesz jednak przewidzieć, że bramkę stracisz przez …. (pech, przeznaczenie, czy kto w co wierzy). Niewłaściwe ułożenie ręki naszego napastnika w polu karnym, w którą to trafiła piłka spowodowało podyktowanie rzutu karnego skutecznie egzekwowanego przez rywala.

Długo nie trzeba było czekać na kolejną bramkę dla Promienia. Dwie minuty później wrzutka z rzutu wolnego totalnie zaskoczyła wszystkich naszych piłkarzy znajdujących się w polu karnym i piłka swobodnie wpadła do siatki.

Nic nie zapowiadało, że w tej części gry uda się zacząć odrabiać straty. Na oddanie strzału sprzed pola karnego w końcowym fragmencie pierwszej połowy zdecydował się Marcin Chorzępa. Bramkarz Krzywinia odbił piłkę przed siebie. Pobiegł za nią Marcin Gapik i posłał piłkę nad interweniującym zawodnikiem przyjezdnych.

Dwie minuty drugiej połowy wystarczyły do remisu. Bartosz Werbski został trafiony przez bramkarza w plecy i piłka zgodnie z prawami fizyki wpadła w przeciwległy róg bramki.

Kilka minut później „wejście smoka” mógł zaliczyć Oktawian Gwizdał, lecz piłka poszybowała nad bramką.

W 58 minucie mogliśmy wyjść na prowadzenie. Niestety sędzia dopatrzył się pozycji spalonej, po tym jak piłka znalazła się w bramce. Zamiast cieszyć się z wygranej trzeba było się pogodzić z porażką, bowiem cztery minuty później Łukasz Biały oddał strzał kilka metrów sprzed pola karnego i piłka trafiła w górny róg bramki, nad próbującym ją odbić Grzegorzem Baczkowskim.

Ostatniej szansy nie udało się wykorzystać w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Piłka trafiła tylko w słupek. Nasi zawodnicy próbowali jeszcze reklamować u sędziego zagranie ręką.

Kolejny mecz w niedzielę 27 września 2020 r. o 13:00 w Stęszewie.