Trzecia wygrana Reissików

W piątkowe popołudnie na stadion miejski w Pniewach wybiegły dwie w tym sezonie niepokonane drużyny: AKADEMIA REISSA PNIEWY i SPN Szamotuły. Faworytem spotkania mimo gry na wyjeździe była drużyna z Szamotuł, gdyż w trakcie przygotowań do sezonu pokonała ona Akademię. Jednak mecze towarzyskie to nie liga, co od samego początku spotkania było bardzo widoczne.

Od pierwszych minut drużyna Akademii narzuciła swój styl gry czego wynikiem było kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Trzykrotnie z dystansu próbował pokonać bramkarza najlepszy tego dnia Karol Łukaszewski, jednak piłka minimalnie mijała bramkę, lub strzał zatrzymywał się na poprzeczce. Dopiero w 14 minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła Kuby Czepczyńskiego na bramkę zamienił Szymon Pacak. Ten wynik utrzymał się do przerwy, chociaż obie drużyny miały jeszcze po jednej sytuacji sam na sam, ale w tych lepsi okazali się bramkarze.

Druga połowa to od początku przewaga gości co udokumentowali w 39 minucie meczu strzelając bramkę na 1:1. Ta sytuacja obudziła podopiecznych Trenera Roberta Kliszkowiaka, którzy ruszyli do odrabiania strat. W 46 minucie Szymon Pacak prostopadłym podaniem uruchomił schodzącego z prawego skrzydła Piotrka Staśkowiaka i najskuteczniejszy do tej pory zawodnik Akademii pokonał bramkarza posyłając piłkę do bramki. Drużyna SPN-u już tej straty nie odrobiła, chociaż w ostatnich minutach bramkarz Akademii Mateusz Markiewicz po strzałach z dystansu dwukrotnie parował piłkę na poprzeczkę.

Tym samym Akademia Reissa Pniewy została samodzielnym liderem rozgrywek zdobywając w trzech meczach komplet punktów. Kolejne spotkanie już w niedzielę w Buku z miejscową Patrią.

AKADEMIA PIŁKARSKA REISSA – SPN Szamotuły 2:1 (1:0)