Wygrana Smoków

Sporo emocji i szczęśliwe zakończenie.

Pogoń 04 Szczecin – Red Drgaons Pniewy 3-5 (2-1)

Piękna hala Netto Arena w Szczecinie sprzyja rozgrywaniu emocjonujących spotkań, spora grupa kibiców na pewno nie mogła narzekać na brak emocji. Gospodarze walczący o pozostanie w ekstraklasie wyszli na parkiet mocno zmotywowani. Od początku sporo się działo, a pierwszego gola zdobyli portowcy, szybki kontratak wykończył Bartosz Przygórzewski . W krótkim odstępie czasu niezawodny Mateusz Kostecki wykorzystał zamieszanie podbramkowe i doprowadził do remisu. Obie drużyny złapały dość szybko po pięć przewinień, przez co zrobiło się jeszcze ciekawiej. Na minutę przed zakończeniem pierwszej odsłony Karol Czyszek zaskoczył Jakuba Budycha i do szatni w lepszych nastrojach schodzili szczecinianie. Po zmianie stron zobaczyliśmy większą determinację w naszych szeregach, a w 22 minucie Gracjan Miałkas potężnym uderzeniem z dystansu doprowadził ponownie do remisu. Niestety bardzo szybko odpowiedziała Pogoń, ponownie Karol Czyszek tym razem nie dał szans Rafaowi Rojowi. Od tego momentu zarysowała się nasza przewaga i konsekwencja w grze, która szybko znalazła swoje odzwierciedlenie na boisku. Bramkę na 3:3 zdobył ponownie Mateusz Kostecki, którego piłka tym razem sama znalazła w polu karnym. W końcówce popis indywidualnych umiejętności zaprezentował Adrian Skrzypek, który zwiódł rywala i uderzył pod poprzeczkę. Miejscowi zagrali z lotnym bramkarzem, ale manewr ten nie przyniósł pozytywnego dla nich efektu. Adam Wachoński przejął piłkę i przez całe boisku trafił do pustej bramki ustalając wynik na 3-5. Zanotowaliśmy zatem kolejną wygraną w grupie spadkowej, a w najbliższą sobotę podejmować będziemy Red Devils Chojnice.