Znakomita wygrana Smoków

Spektakularne zwycięstwo odnieśliśmy w meczu 15. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy. W meczu rozgrywanym w Białymstoku wygraliśmy 7-2 z MOKS-em. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Adrian Skrzypek i Mateusz Kostecki (dwukrotnie), a także po jednej Patryk Hoły, Andrey Baklanov i Nukri Chumburidze.

W sobotni wieczór w Białymstoku rozegraliśmy bardzo ważne dla obecnego układu tabeli spotkanie. Oba zespoły przed tym meczem miały taką samą liczbę 17 punktów. Gospodarze na swoim parkiecie spisują się całkiem dobrze, pokonali u siebie choćby zespół z Jelcza-Laskowic.

Po wyrównanych pierwszych minutach do głosu doszli nasi zawodnicy, a po długim wyrzucie piłki przez Łukasza Błaszczyka, Adrian Skrzypek w trudnej sytuacji trafił na 1-0. Gospodarze szybko odpowiedzieli. Błąd w obronie wykorzystał Aleksandrowiczi doprowadził do remisu. Jeszcze przed przerwą jednak, najpierw Mateusz Kostecki w ekwilibrystyczny sposób trafił na 2-1, a kapitalne podanie Baklanova wykorzystał Patryk Hoły i do przerwy prowadziliśmy 3-1.

Po zmianie stron dominacja naszego zespołu nie podlegała dyskusji ani przez moment. Dopiero jednak w 30. minucie rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw niezawodny Mateusz Kostecki pięknie sfinalizował kontratak, następnie po stałym fragmencie trafił Baklanov, a dzieła zniszczenia dopełnił Nukri Chumburidze. W samej końcówce gospodarze grając z lotnym bramkarzem trafili po raz drugi, ponownie za sprawą Pawła Aleksandrowicza. Rezultat spotkania na 2-7 ustalił ten, który rozpoczął strzelanie, czyli Adrian Skrzypek, trafiając tym razem do pustej bramki.

Notujemy zatem ważne zwycięstwo, a już w środę odrabiamy zaległości jadąc na mecz do Gliwic z tamtejszą P.A. Nova.

MOKS BIAŁYSTOK – RED DRAGONS PNIEWY 2-7

BRAMKI: ALEKSANDROWICZ 10, 34 – SKRZYPEK 8, 40, KOSTECKI 11, 30, HOŁY 13, BAKLANOV 31, CHUMBURIDZE 33