Zwycięstwo na zakończenie

W ósmej i zarazem ostatniej kolejce Akademia Piłkarska Reissa Pniewy podejmowała drużynę Patrii Buk. W pierwszym spotkaniu tych drużyn był wynik 2:1 dla Akademii, dlatego goście sobotniego spotkania przyjechali do Pniew głodni rewanżu. Niestety tego dnia na boisku rządził tylko jeden zespół, co już w 8 minucie potwierdził zdobyciem pierwszej bramki Czarek Prętki i było 1:0 dla Akademii. W 22 minucie po atomowym strzale Bartka Pajora piłka odbiła się od poprzeczki, ale najprzytomniej w polu karnym zachował się Karol Łukaszewski podwyższając na 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej mimo kilku zmian personalnych gra wyglądała podobnie. W 32 i 38 minucie piłkę do siatki w sytuacjach sam na sam umieścił Piotr Staśkowiak. Na tym nie koniec ponieważ w 53 minucie z rzutu wolnego pośredniego bramkę na 5:0 strzelił Rafał Szukała,        a wynik spotkania na 6:0 ustalił indywidualnym rajdem ze środka boiska Kuba Czepczyński.

Akademia Piłkarska Reissa Pniewy w ośmiu ligowych kolejkach odniosła siedem zwycięstw i tylko jeden remis na wyjeździe z SPN Szamotuły awansując tym samym do tzw. grupy mistrzowskiej gdzie powalczy o bezpośredni awans do I ligi!!!! Gratulacje dla chłopaków i Trenera!!!

Mecze  Pkt.      Zw.       Rem.    Por.      Bramki

1. AP REISSA Poznań Pniewy 8          22        7          1          0          34:5
  2. SPN SZAMOTUŁY                             8          17        5          2          1          29:11
  3. KP WARTA SIERAKÓW                     8          13        4          1          3          24:12
  4. PATRIA Buk                                    8          6          2          0          6          13:20
  5. NAP NOWY TOMYŚL                       8          0          0          0          8          5:57

Obecny sezon jest piątym w krótkiej historii tej drużyny, ale nie wszyscy wiedzą, że jest to piąty raz gdy drużyna Akademii kończy rozgrywki na pierwszym!!!