Zwycięstwo w Pile!

W sobotę w Pile wzięliśmy udział w turnieju o Puchar Prezydenta tego miasta. Los w grupie skojarzył nas z drużynami pierwszoligowymi KS Futsal Oborniki i Dragon Bojano. Na początek zmierzyliśmy się z naszym sąsiadami z Obornik. Nasi zawodnicy postanowili szybko rozstrzygnąć losy rywalizacji bo po niespełna dwóch minutach i dwóch golach Adama Wachońskiego prowadziliśmy 2:0. Do przerwy na tablicy widniał już rezultat 4:0, a ostatecznie spotkanie, które trwało 2x 12 minut ze stop czasem zakończyło się wynikiem 9:0. W drugim grupowym meczu sytuacja był bardzo podobna beniaminek z Bojana był tylko tłem a ostatecznie zanotowaliśmy kolejny pogrom 13:0. W drugiej grupie boje toczyły ekipy gospodarzy KS Futsal Piła oraz ekstraklasowcy Pogoń 04 Szczecin i Red Devils Chojnice. Ostatecznie najlepsi okazali się futsalowcy Czerwonych Diabłów i to z nimi przyszło nam zagrać w finale. Najpierw jednak odbył się mecz o 3 miejsce, gdzie „portowcy” ze Szczecina nie bez problemów wygrali 3:1 z KS Futsal Oborniki. Decydujący o triumfie w turnieju mecz rozgrywany był na normlanych zasadach futsalowych czyli w regulaminowym czasie 2 x 20 minut. Przez większą cześć spotkania to nasi zawodnicy byli w posiadaniu piłki i kreowali grę w ataku pozycyjnym. Po trafieniu Mateusza Kosteckego objęliśmy prowadzenie ale dwa proste błędy spowodowały, że to chojniczanie do przerwy prowadzili 2:1. Po zmianie stron nadal przeważaliśmy i znalazło to wreszcie odzwierciedlenie na tablicy świetlnej. Kolejne dwie bramki zdobył Mateusz, tym samym wygrywając klasyfikacje „króla strzelców”. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Roman Vakhula i w dobrych nastrojach mogliśmy wrócić do Pniew. Szkoleniowiec Łukasz Frajtag może mieć małe powody do optymizmu na dwa tygodnie przed startem rozgrywek. Do poprawy jest oczywiście jeszcze sporo elementów, ale gra wygląda coraz lepiej. Miejmy nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w pierwszym pojedynku ligowym przeciwko Cleraexowi Chorzów.