Zwycięstwo w Szczecinie

Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy 1:3(1:1)

W poniedziałkowy wieczór rozgrywaliśmy spotkanie w Szczecinie, w blasku kamer telewizji Sportklub pokonaliśmy gospodarzy 3:1. Od początku spotkania nasz zespół prezentował się korzystniej na tle Pogoni, prowadząc grę, co oczywiście mocno ograniczyło ruchy przeciwnika. Znakomicie w bramce portowców spisywał się Daniel Szklarz i tylko dzięki jego dobrej postawie, długo utrzymywał się rezultat remisowy. W końcówce pierwszej odsłony jedna z nielicznych groźnych akcji zawodników Pogoni dała prowadzenie 1:0. Najlepszy strzelec, Konrad Prawucki wykorzystał błąd naszego bramkarza i głową skierował piłkę do siatki. Na szczęście chwilę później niezawodny Mateusz Kostecki doprowadził do remisu wykorzystując przedłużony rzut karny.                        Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie nadal przeważaliśmy, choć miejscowi bardzo groźnie kontratakowali, ale tym razem znakomicie spisywał się Jakub Budych, który skutecznie zażegnywał niebezpieczeństwo. Wreszcie Adam Wachoński w 36 minucie skutecznie sfinalizował akcję całego zespołu i po raz pierwszy objęliśmy prowadzenie. Minutę później Mateusz Kostecki ustalił rezultat tego pojedynku na 1:3 i kolejne trzy punkty powędrowały do Pniew. Tym samym praktycznie wywalczyliśmy sobie utrzymanie w Futsalekstrakalsie. Przewaga nad AZS UG Gdańsk i Pogonią wydaje się nie do robienia. Pozostaje nam zatem walka o utrzymanie siódmej lokaty, bo jak wiadomo po ostatniej kolejce znajdziemy się w grupie walczącej o ligowy byt. Już w najbliższą sobotę zagramy w Pniewach przeciwko najlepszej polskiej ekipie futsalowej Rekordowi Bielsko-Biała.